Eaton XTFC032BCG
SKU: CS5009048MPN: XTFC032BCGAlternate Part #: 3-1814-303AUPC/EAN: 782116606450
Product Details
UL 508 Type F - XT IEC FVNR Combination Motor Controller, 32A, 45 mm Frame size, 190V 50 Hz, 220V 60 Hz coil
Attributes
| Amperage Rating | 32A |
| Coil | 190-220 Vac 50/60 Hz |
| Contact Rating | 1 NO, 1 NC auxiliary contact |
| Frame | B |
| Frame Size | 45 mm |
| Overload Range | 0.1 to 32 A |