Eaton XTCERENCOILDF
SKU: CS5007496MPN: XTCERENCOILDFAlternate Part #: MSAA281171UPC/EAN: 04015082811716
Eaton motor control coil





Contact us for pricing and availability
Product Details
XT Contactor Replacement Parts - Coil, 55 mm Frame size, 230V 50 Hz coil
Attributes
| Coil | 230 V 50 Hz |
| Coil Voltage | 230 V at 50 Hz |
| Frame Size | 55 mm |
| Size | 55 mm |
| Type | Coil |
Specifications
| SKU | CS5007496 |
|---|---|
| MPN | XTCERENCOILDF |
| Alternate Part # | MSAA281171 |
| UPC/EAN | 04015082811716 |
