Eaton XTCERENCOILDC
SKU: CS5007493MPN: XTCERENCOILDCAlternate Part #: MSAA281174UPC/EAN: 04015082811747
Eaton motor control coil





Contact us for pricing and availability
Product Details
XT Contactor Replacement Parts - Coil, 55 mm Frame size, 415V 50 Hz, 480V 60 Hz coil
Attributes
| Coil | 415 V 50 Hz, 480 V 60 Hz |
| Coil Voltage | 415 V at 50 Hz, 480 V at 60 Hz |
| Frame Size | 55 mm |
| Size | 55 mm |
| Type | Coil |
Specifications
| SKU | CS5007493 |
|---|---|
| MPN | XTCERENCOILDC |
| Alternate Part # | MSAA281174 |
| UPC/EAN | 04015082811747 |
