Eaton XTCERENCOILCE
SKU: CS5007477MPN: XTCERENCOILCEAlternate Part #: MSAA283377UPC/EAN: 04015082833770
Eaton motor control coil





Contact us for pricing and availability
Product Details
XT Contactor Replacement Parts - Coil, 45 mm Frame size, 208V 60 Hz coil
Attributes
| Coil | 208 V 60 Hz |
| Coil Voltage | 208 V at 60 Hz |
| Frame Size | 45 mm |
| Size | 45 mm |
| Type | Coil |
Specifications
| SKU | CS5007477 |
|---|---|
| MPN | XTCERENCOILCE |
| Alternate Part # | MSAA283377 |
| UPC/EAN | 04015082833770 |
