Eaton XTAR065D11T5G100
SKU: CS5007163MPN: XTAR065D11T5G100UPC/EAN: 786685460512
Attributes
| Amperage Rating | 65A |
| Auxiliary Contacts | Top-mounted |
| Coil | 24 Vac, 50/60 Hz |
| Contact Configuration | 1 NO, 1 NC |
| Frame | D |
| Frame Size | 55 mm |