Eaton XTAR065D11R5G100
SKU: CS5007141MPN: XTAR065D11R5G100UPC/EAN: 786685460475
Attributes
| Amperage Rating | 65A |
| Auxiliary Contacts | Top-mounted |
| Coil | 12 Vac, 50/60 Hz |
| Contact Configuration | 1 NO, 1 NC |
| Frame | D |
| Frame Size | 55 mm |