Eaton XTAR032C21W5E1P6
SKU: CS5006545MPN: XTAR032C21W5E1P6Alternate Part #: 3-2600-921AUPC/EAN: 786685503073
Product Details
Eaton XT IEC electronic motor starter,Full voltage reversing IEC starter,32 A,42 V 50 Hz, 48 V 60 Hz,2NO-2NO,C frame,45 mm,0.33-1.65 A XTOE,Screw terminals
Attributes
| Amperage Rating | 32A |
| Coil | 42 Vac, 50/60 Hz |
| Contact Configuration | 2 NO, 2 NO |
| Frame | C |
| Frame Size | 45 mm |