Eaton XTAR032C21ADP24
SKU: CS5006031MPN: XTAR032C21ADP24Alternate Part #: 3-1912-548AUPC/EAN: 782116881147
Eaton XT IEC electronic motor starter





Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton XT IEC electronic motor starter,Full voltage reversing IEC starter,32 A,110-130 Vdc,2NO-2NO,C frame,45 mm,0.16-0.24 A,Screw terminals
Attributes
| Amperage Rating | 32A |
| Coil | 110-130 Vdc |
| Contact Configuration | 2 NO, 2 NO |
| Frame | C |
| Frame Size | 45 mm |
| Overload Range | 0.16-0.24 A |
| Terminals | Screw terminals |
| Type | Full voltage reversing IEC starter |
Specifications
| SKU | CS5006031 |
|---|---|
| MPN | XTAR032C21ADP24 |
| Alternate Part # | 3-1912-548A |
| UPC/EAN | 782116881147 |

