Eaton XTAR025C21P010
SKU: CS5005802MPN: XTAR025C21P010Alternate Part #: 3-1912-454AUPC/EAN: 782116879816
Product Details
Eaton XT IEC electronic motor starter,Full voltage reversing IEC starter,25 A,380 V 60 Hz,2NO-2NO,C frame,45 mm,6-10 A,Screw terminals
Attributes
| Amperage Rating | 25A |
| Coil | 380 Vac, 60 Hz |
| Contact Configuration | 2 NO, 2 NO |
| Frame | C |
| Frame Size | 45 mm |