Eaton XTAR018C21RD5G020
SKU: CS5005306MPN: XTAR018C21RD5G020Alternate Part #: 3-2600-158AUPC/EAN: 786685497525
Eaton XT IEC electronic motor starter
Contact us for pricing and availability
Product Details
Attributes
| Amperage Rating | 18A |
| Coil | 12 Vdc |
| Contact Configuration | 2 NO, 2 NO |
| Frame | C |
| Frame Size | 45 mm |