Eaton XTAR012B21WD010
SKU: CS5004772MPN: XTAR012B21WD010Alternate Part #: 3-1902-650AUPC/EAN: 782116875450
Eaton XT IEC electronic motor starter
Contact us for pricing and availability
Product Details
Attributes
| Amperage Rating | 12A |
| Coil | 48 Vdc |
| Contact Configuration | 2 NO, 2 NO |
| Frame | B |
| Frame Size | 45 mm |