Eaton XTAR012B21WD001
SKU: CS5004769MPN: XTAR012B21WD001Alternate Part #: 3-1902-545AUPC/EAN: 782116875429
Eaton XT IEC electronic motor starter
Contact us for pricing and availability
Product Details
Attributes
| Amperage Rating | 12A |
| Coil | 48 Vdc |
| Contact Configuration | 2 NO, 2 NO |
| Frame | B |
| Frame Size | 45 mm |