Eaton XTAE032C10P004
SKU: CS5002157MPN: XTAE032C10P004Alternate Part #: 3-1812-1483AUPC/EAN: 782116863815
Product Details
Eaton XT IEC electronic motor starter,Full voltage non-reversing IEC starter,32 A,380 V 60 Hz,1NO,C frame,45 mm,2.4-4 A,Screw terminals
Attributes
| Amperage Rating | 32A |
| Coil | 380 Vac, 60 Hz |
| Contact Configuration | 1 NO |
| Frame | C |
| Frame Size | 45 mm |