Eaton XTAE032C10E006
SKU: CS5002050MPN: XTAE032C10E006Alternate Part #: 3-1812-1498AUPC/EAN: 782116863044
Product Details
Eaton XT IEC electronic motor starter,Full voltage non-reversing IEC starter,32 A,208 V 60 Hz,1NO,C frame,45 mm,4-6 A,Screw terminals
Attributes
| Amperage Rating | 32A |
| Coil | 208 Vac, 60 Hz |
| Contact Configuration | 1 NO |
| Frame | C |
| Frame Size | 45 mm |