Eaton XTAE025C10P032
SKU: CS5001342MPN: XTAE025C10P032Alternate Part #: 3-1812-1042AUPC/EAN: 782116858668
Product Details
Eaton XT IEC electronic motor starter,Full voltage non-reversing IEC starter,25 A,380 V 60 Hz,1NO,C frame,45 mm,24-32 A,Screw terminals
Attributes
| Amperage Rating | 25A |
| Coil | 380 Vac, 60 Hz |
| Contact Configuration | 1 NO |
| Frame | C |
| Frame Size | 45 mm |