Eaton XTAE015B01L004
SKU: CS4999341MPN: XTAE015B01L004Alternate Part #: 3-1802-1544AUPC/EAN: 782116845811
Product Details
Eaton XT IEC electronic motor starter,Full voltage non-reversing IEC starter,15 A,380 V 50 Hz, 440 V 60 Hz,1NC,B frame,45 mm,2.4-4 A,Screw terminals
Attributes
| Amperage Rating | 15A |
| Coil | 380-440 Vac, 50/60 Hz |
| Contact Configuration | 1 NC |
| Frame | B |
| Frame Size | 45 mm |