Eaton XTAE012B10E006
SKU: CS4998895MPN: XTAE012B10E006Alternate Part #: 3-1802-1309AUPC/EAN: 782116842827
Product Details
Eaton XT IEC electronic motor starter,Full voltage non-reversing IEC starter,12 A,208 V 60 Hz,1NO,B frame,45 mm,4-6 A,Screw terminals
Attributes
| Amperage Rating | 12A |
| Coil | 208 Vac, 60 Hz |
| Contact Configuration | 1 NO |
| Frame | B |
| Frame Size | 45 mm |