Eaton XTAE012B10B3E032
SKU: CS4998847MPN: XTAE012B10B3E032Alternate Part #: 3-2235-2135AUPC/EAN: 786685042862
Product Details
Eaton XT IEC electronic motor starter,Full voltage non-reversing IEC starter,12 A,220 V 50 Hz, 240 V 60 Hz,1NO,B frame,45 mm,6.4-32 A C396,Screw terminals
Attributes
| Amperage Rating | 12A |
| Coil | 220-240 Vac, 50/60 Hz |
| Contact Configuration | 1 NO |
| Frame | B |
| Frame Size | 45 mm |