Eaton XTAE012B01G3E032
SKU: CS4998557MPN: XTAE012B01G3E032Alternate Part #: 3-2235-1855AUPC/EAN: 786685040066
Product Details
Eaton XT IEC electronic motor starter,Full voltage non-reversing IEC starter,12 A,190 V 50 Hz, 220 V 60 Hz,1NC,B frame,45 mm,6.4-32 A C396,Screw terminals
Attributes
| Amperage Rating | 12A |
| Coil | 190-220 Vac 50/60 Hz |
| Contact Configuration | 1 NC |
| Frame | B |
| Frame Size | 45 mm |