Eaton QPHW2100S1
SKU: CS4977178MPN: QPHW2100S1UPC/EAN: 786685119229
Eaton Quicklag thermal magnetic circuit breaker

$1,416.83
UnitAvailable on backorder
Product Details
Eaton Quicklag Type QPH Industrial Thermal-Magnetic Circuit Breaker,Industrial circuit breaker,100 A,22 kAIC,Three-pole,120/240 V,Thermal-magnetic,Q32,QPHW,Non-Interchangeable,24/48 V/Vdc
Attributes
| Amperage Rating | 100 A |
| Circuit Breaker Type | QPHW |
| Interrupt Rating | 22 kAIC |
| Mounting Method | Plug-on |
| Number Of Poles | Three-pole |
| Options | Non-Interchangeable |
| Quantity | 32.0000 |
| Shunt Trip | 12-48 Vac/dc |
| Special Features | 24/48V/Vdc shunt trip |
| Trip Type | Thermal-magnetic |
| Type | Industrial circuit breaker |
| Voltage Rating | 120/240 V |
| Voltage Rating Uom | INH |
Specifications
| SKU | CS4977178 |
|---|---|
| MPN | QPHW2100S1 |
| UPC/EAN | 786685119229 |









