Eaton QCHW2015V
SKU: CS4976709MPN: QCHW2015VUPC/EAN: 782116343911
Eaton QC thermal magnetic circuit breaker





$193.47
UnitAvailable on backorder
Product Details
Eaton Quicklag Type QCHW Industrial Thermal-Magnetic Circuit Breaker,Industrial circuit breaker,50° C Calibration,15 A,22 kAIC,Two-pole,120/240 V,Thermal-magnetic,Cable-in/cable-out,QCHW
Attributes
| Amperage Rating | 15 A |
| Circuit Breaker Type | QCHW |
| Connection | Cable-in/cable-out |
| Interrupt Rating | 22 kAIC |
| Number Of Poles | Two-pole |
| Special Features | 50° C Calibration |
| Trip Type | Thermal-magnetic |
| Type | Industrial circuit breaker |
| Voltage Rating | 120/240 V |
| Voltage Rating Uom | AMP |
Specifications
| SKU | CS4976709 |
|---|---|
| MPN | QCHW2015V |
| UPC/EAN | 782116343911 |








