Eaton PDD33P0600TFAL
SKU: CS4907589MPN: PDD33P0600TFALAlternate Part #: 81C6084P02UPC/EAN: 786679858622
Product Details
Power Defense UL/CSA 240V Max, Frame 3, Three Pole, 600A, 200kA/240V, T-M (Fxd-Adj) TU, Std Term Load Only (PDG3X3TA630)
Attributes
| Amperage Rating | 600 A |
| Frame | 3 |
| Interrupt Rating | 200 kAIC at 240 Vac |
| Interrupt Rating Range | 200 kAIC @240V (UL) 22 kAIC Icu @250 Vdc |
| Terminals | Standard Terminals Load Only |
| Trip Type | T-M (Fxd-Adj) TU |
| Voltage Rating | 240 V AC |