Eaton PDD32M0350TFAN
SKU: CS4906792MPN: PDD32M0350TFANAlternate Part #: 83C5788M09UPC/EAN: 786679785119
Product Details
Power Defense UL/CSA 240V Max, Frame 3, Two Pole, 350A, 100kA/240V, T-M (Fxd-Adj) TU, No Terminals
Attributes
| Amperage Rating | 350 A |
| Frame | 3 |
| Interrupt Rating | 100 kAIC at 240 Vac |
| Interrupt Rating Range | 100 kAIC @240V (UL) 22 kAIC Icu @250 Vdc |
| Terminals | No Terminals |
| Trip Type | T-M (Fxd-Adj) TU |
| Voltage Rating | 240 V AC |