Eaton PDD32M0175TFAN
SKU: CS4906752MPN: PDD32M0175TFANAlternate Part #: 83C5788M04UPC/EAN: 786679786758
Product Details
Power Defense UL/CSA 240V Max, Frame 3, Two Pole, 175A, 100kA/240V, T-M (Fxd-Adj) TU, No Terminals
Attributes
| Amperage Rating | 175 A |
| Frame | 3 |
| Interrupt Rating | 100 kAIC at 240 Vac |
| Interrupt Rating Range | 22 kAIC Icu @250 Vdc 100 kAIC @240V (UL) |
| Terminals | No Terminals |
| Trip Type | T-M (Fxd-Adj) TU |
| Voltage Rating | 240 V AC |