Eaton M22S-T-W-W
SKU: CS4900328MPN: M22S-T-W-WAlternate Part #: 3-5535-010AUPC/EAN: 786685395074
Eaton M22 modular pushbutton





Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton M22 modular pushbutton, Complete Press-to-Test unit, 22.5 mm, Momentary, Illuminated, Bezel: Black, IP67, IP69K, NEMA 4X, 13, 12-30 Vac/dc, White button
Attributes
| Actuator | Button |
| Actuator Function | Momentary |
| Application | Pushbutton |
| Bezel | Black |
| Environmental Rating | IP67, IP69K, NEMA 4X, NEMA 13 |
| Illumination | Illuminated |
| Series | M22 |
| Size | 22.5 mm |
| Special Features | M22 series |
| Type | 22.5 mm Modular |
| Voltage Rating | 12-30 Vac/dc |
| Voltage Rating Uom | VLT |
Specifications
| SKU | CS4900328 |
|---|---|
| MPN | M22S-T-W-W |
| Alternate Part # | 3-5535-010A |
| UPC/EAN | 786685395074 |




