Eaton M22S-T-A-W
SKU: CS4900320MPN: M22S-T-A-WAlternate Part #: 3-5535-002AUPC/EAN: 786689242695
Eaton M22 modular pushbutton

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton M22 Complete Press-to-Test Modular Pushbutton Unit, 22.5 mm, Momentary, Illuminated, Amber, Bezel: Black, IP67, IP69K, NEMA 4X, 13, 12-30 Vac/dc
Attributes
| Actuator | Button |
| Actuator Function | Momentary |
| Bezel | Black |
| Environmental Rating | IP67, IP69K, NEMA 4X, NEMA 13 |
| Illumination | Illuminated |
| Series | M22 |
| Size | 22.5 mm |
| Type | Pushbutton |
| Voltage Rating | 12-30 Vac/dc |
| Voltage Rating Uom | CEL |
Specifications
| SKU | CS4900320 |
|---|---|
| MPN | M22S-T-A-W |
| Alternate Part # | 3-5535-002A |
| UPC/EAN | 786689242695 |


