Eaton M22S-DL-A
SKU: CS4900179MPN: M22S-DL-AAlternate Part #: 3-5526-004AUPC/EAN: 786685546643
Eaton M22 modular pushbutton





Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton M22 Modular Pushbutton Operator, 22.5 mm, Flush, Momentary, Illuminated, Bezel: Black, Button: Amber, IP67, IP69K, NEMA 4x, 13, 5,000,000 Million mechanical operations
Attributes
| Actuator | Flush, button |
| Actuator Function | Momentary |
| Bezel | Black |
| Button Color | Amber |
| Environmental Rating | IP67, IP69K, NEMA 4X, NEMA 13 |
| Illumination | Illuminated |
| Operating Cycles | 5 million |
| Series | M22 |
| Size | 22.5 mm |
| Type | Pushbutton |
Specifications
| SKU | CS4900179 |
|---|---|
| MPN | M22S-DL-A |
| Alternate Part # | 3-5526-004A |
| UPC/EAN | 786685546643 |











