Eaton M22M-WRS3-MS5-A6
SKU: CS4900050MPN: M22M-WRS3-MS5-A6Alternate Part #: 3-5514-043AUPC/EAN: 786685862729
Eaton M22 modular pushbutton

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton Modular Pushbutton, M22, 22.5 mm, Metal, Momentary from left, maintained from right, Three-position, MS5, Key removeable center/right, Key return from left, NEMA 4x, 13, IP67, IP69K (IP66 key-release)
Attributes
| Actuator | Key operated |
| Bezel | Metal |
| Enclosure | NEMA 4X NEMA 13 |
| Environmental Rating | IP67, IP69K (IP66 key-release) |
| Key Code | MS5 |
| Key Removal Position | Key removeable center/right |
| Number Of Positions | 3 |
| Operating Mode | Left: momentary, right: maintained |
| Series | M22 |
| Size | 22.5 mm |
| Special Features | Key return from left |
Specifications
| SKU | CS4900050 |
|---|---|
| MPN | M22M-WRS3-MS5-A6 |
| Alternate Part # | 3-5514-043A |
| UPC/EAN | 786685862729 |
