Eaton M22M-DRH-X-SWRGYB
SKU: CS4899849MPN: M22M-DRH-X-SWRGYBAlternate Part #: 3-5507-026AUPC/EAN: 786685861159
Eaton M22 modular pushbutton




Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton M22 modular pushbutton Modular Pushbutton, M22, 22.5 mm, Non-illuminated, Metal, Maintained, Black, White, Red, Green, Yellow, Blue, NEMA 4x, 13, IP67, IP69K (IP66 key-release)
Attributes
| Bezel | Metal |
| Button Color | Black, white, red, green, yellow, blue |
| Enclosure | NEMA 4X NEMA 13 |
| Environmental Rating | IP67, IP69K (IP66 key-release) |
| Illumination | Non-illuminated |
| Operating Mode | Maintained |
| Series | M22 |
| Size | 22.5 mm |
Specifications
| SKU | CS4899849 |
|---|---|
| MPN | M22M-DRH-X-SWRGYB |
| Alternate Part # | 3-5507-026A |
| UPC/EAN | 786685861159 |









