Eaton M22M-DRH-W
SKU: CS4899847MPN: M22M-DRH-WAlternate Part #: 3-5507-022AUPC/EAN: 786685861098
Eaton M22 modular pushbutton






Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton M22 modular pushbutton Modular Pushbutton, M22, 22.5 mm, Non-illuminated, Metal, Maintained, White, NEMA 4x, 13, IP67, IP69K (IP66 key-release)
Attributes
| Bezel | Metal |
| Button Color | White |
| Enclosure | NEMA 4X NEMA 13 |
| Environmental Rating | IP67, IP69K (IP66 key-release) |
| Illumination | Non-illuminated |
| Operating Mode | Maintained |
| Series | M22 |
| Size | 22.5 mm |
Specifications
| SKU | CS4899847 |
|---|---|
| MPN | M22M-DRH-W |
| Alternate Part # | 3-5507-022A |
| UPC/EAN | 786685861098 |










