Eaton M22M-DR-G-K10
SKU: CS4899827MPN: M22M-DR-G-K10Alternate Part #: 3-5507-010AUPC/EAN: 786685860763
Eaton M22 modular pushbutton

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton Modular Pushbutton, M22, 22.5 mm, Metal, Flush maintained, Green, 1NO, NEMA 4x, 13, IP67, IP69K (IP66 key-release)
Attributes
| Bezel | Metal |
| Button Color | Green |
| Contact Configuration | 1 NO |
| Enclosure | NEMA 4X NEMA 13 |
| Environmental Rating | IP67, IP69K (IP66 key-release) |
| Operating Mode | Flush maintained |
| Series | M22 |
| Size | 22.5 mm |
| Type | Modular pushbutton |
Specifications
| SKU | CS4899827 |
|---|---|
| MPN | M22M-DR-G-K10 |
| Alternate Part # | 3-5507-010A |
| UPC/EAN | 786685860763 |









