Eaton M22M-DR-G
SKU: CS4899826MPN: M22M-DR-GAlternate Part #: 3-5507-004AUPC/EAN: 786685860701
Eaton M22 modular pushbutton




Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton Modular Pushbutton, M22, 22.5 mm, Non-illuminated, Metal, Maintained, IP69K (IP66 key-release), NEMA 4x, 13, IP67
Attributes
| Bezel | Metal |
| Enclosure | NEMA 4X NEMA 13 |
| Environmental Rating | IP67, IP69K (IP66 key-release) |
| Illumination | Non-illuminated |
| Operating Mode | Maintained |
| Series | M22 |
| Size | 22.5 mm |
| Type | Modular pushbutton |
Specifications
| SKU | CS4899826 |
|---|---|
| MPN | M22M-DR-G |
| Alternate Part # | 3-5507-004A |
| UPC/EAN | 786685860701 |







