Eaton M22-XL-Y-ETCH
SKU: CS4899561MPN: M22-XL-Y-ETCHAlternate Part #: 3-5555-038AUPC/EAN: 786685278858
Eaton M22 modular pushbutton

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton M22 modular pushbutton, Button lens, Flush, Yellow, IP67, IP69K, NEMA 4X, 21, Illuminated, 22.5 mm, M22, 12-30 Vac/dc
Attributes
| Actuator | Flush |
| Button Color | Yellow |
| Environmental Rating | IP67, IP69K, NEMA 4X, NEMA 21 |
| Illumination | Illuminated |
| Series | M22 |
| Size | 22.5 mm |
| Type | Button lens |
| Voltage Rating | 12-30 Vac/dc |
| Voltage Rating Uom | FAH |
Specifications
| SKU | CS4899561 |
|---|---|
| MPN | M22-XL-Y-ETCH |
| Alternate Part # | 3-5555-038A |
| UPC/EAN | 786685278858 |










