Eaton M22-DH-R-K02
SKU: CS4898786MPN: M22-DH-R-K02Alternate Part #: 3-5474-009AUPC/EAN: 786685276342
Eaton M22 modular pushbutton





Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton M22 modular pushbutton M22 Pushbutton, Complete Device, 22.5 mm, Extended, Momentary, Non-illuminated, Bezel: Silver, Button: Red, 2NC, IP67, IP69K, NEMA 4X, 13
Attributes
| Actuator | Button, extended |
| Actuator Function | Momentary |
| Bezel | Silver |
| Button Color | Red |
| Contact Configuration | 2 NC |
| Environmental Rating | IP67, IP69K, NEMA 4X, NEMA 13 |
| Illumination | Non-illuminated |
| Series | M22 |
| Size | 22.5 mm |
| Type | Pushbutton |
Specifications
| SKU | CS4898786 |
|---|---|
| MPN | M22-DH-R-K02 |
| Alternate Part # | 3-5474-009A |
| UPC/EAN | 786685276342 |






