Eaton M22-DH-X-SRG
SKU: CS4898799MPN: M22-DH-X-SRGAlternate Part #: 3-5474-024AUPC/EAN: 786685276441
Eaton M22 modular pushbutton

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton M22 modular pushbutton M22 Modular Pushbutton Operator, 22.5 mm, Extended, Momentary, Non-illuminated, Bezel: Silver, Button: Black, red, green, IP67, IP69K, NEMA 4x, 13, 5,000,000 Million mechanical operations
Attributes
| Actuator | Extended, button |
| Actuator Function | Momentary |
| Bezel | Silver |
| Button Color | Black, red, green |
| Environmental Rating | IP67, IP69K, NEMA 4X, NEMA 13 |
| Illumination | Non-illuminated |
| Operating Cycles | 5 million |
| Series | M22 |
| Size | 22.5 mm |
| Type | Pushbutton |
Specifications
| SKU | CS4898799 |
|---|---|
| MPN | M22-DH-X-SRG |
| Alternate Part # | 3-5474-024A |
| UPC/EAN | 786685276441 |







