Eaton M22-DGL-W
SKU: CS4898772MPN: M22-DGL-WAlternate Part #: 3-5472-015AUPC/EAN: 786685273860
Eaton M22 modular pushbutton

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton 22.5 mm Modular Pushbutton Operator, RQM-Titan, Flush, White Actuator, Silver bezel, Illuminated, 5,000,000 operations, Momentary, Guarded, M22 Series
Attributes
| Actuator | Flush, button |
| Actuator Function | Momentary with guard |
| Bezel | Silver guarded |
| Button Color | White |
| Environmental Rating | IP67, IP69K, NEMA 4X, NEMA 13 |
| Illumination | Illuminated |
| Operating Cycles | 5 million |
| Series | M22 |
| Size | 22.5 mm |
| Type | Pushbutton |
Specifications
| SKU | CS4898772 |
|---|---|
| MPN | M22-DGL-W |
| Alternate Part # | 3-5472-015A |
| UPC/EAN | 786685273860 |








