Eaton M22-CLED230-R
SKU: CS4898666MPN: M22-CLED230-RAlternate Part #: 3-5464-003AUPC/EAN: 786685277851
Eaton M22 modular pushbutton




Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton M22 modular pushbutton, LED Light Unit, Front, Spring-cage, IP66, Illuminated, Red, 85-264V
Attributes
| Actuator | Front, spring-cage |
| Environmental Rating | IP66 |
| Illumination | Illuminated |
| Light Color | Red |
| Series | M22 |
| Size | 22.5 mm |
| Type | Light Unit |
| Voltage Rating | 85-264 V |
| Voltage Rating Uom | FAH |
Specifications
| SKU | CS4898666 |
|---|---|
| MPN | M22-CLED230-R |
| Alternate Part # | 3-5464-003A |
| UPC/EAN | 786685277851 |


