Eaton M22-CLEDC230-W
SKU: CS4898663MPN: M22-CLEDC230-WAlternate Part #: 3-5464-009AUPC/EAN: 786685277929
Eaton M22 modular pushbutton




Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton M22 modular pushbutton, LED Light Unit, Base, Spring-cage, IP66, Illuminated, White, 85-264V
Attributes
| Actuator | Base, spring-cage |
| Environmental Rating | IP66 |
| Illumination | Illuminated |
| Light Color | White |
| Series | M22 |
| Size | 22.5 mm |
| Type | Light Unit |
| Voltage Rating | 85-264 V |
| Voltage Rating Uom | FAH |
Specifications
| SKU | CS4898663 |
|---|---|
| MPN | M22-CLEDC230-W |
| Alternate Part # | 3-5464-009A |
| UPC/EAN | 786685277929 |




