Eaton HQP3020H
SKU: CS4886112MPN: HQP3020HAlternate Part #: 2613D38G33UPC/EAN: 786679344514
Eaton Quicklag thermal magnetic circuit breaker





$557.89
UnitAvailable on backorder
Product Details
Eaton Quicklag Industrial Circuit Breaker, 20A, Three-pole, 240V, 10 kAIC, Thermal-Magnetic, Fixed
Attributes
| Amperage Rating | 20 A |
| Circuit Breaker Type | HQP |
| Interrupt Rating | 10 kAIC |
| Mounting Method | Plug-on |
| Number Of Poles | Three-pole |
| Quantity | 32.0000 |
| Trip Type | Non-Interchangeable |
| Type | Quicklag |
| Voltage Rating | 240 V - 240 V |
| Voltage Rating Uom | 4K |
Specifications
| SKU | CS4886112 |
|---|---|
| MPN | HQP3020H |
| Alternate Part # | 2613D38G33 |
| UPC/EAN | 786679344514 |








