Eaton HQP3015HD
SKU: CS4886107MPN: HQP3015HDAlternate Part #: 2613D38G81UPC/EAN: 782116077502
Eaton Quicklag thermal magnetic circuit breaker





$423.78
UnitAvailable on backorder
Product Details
Quicklag Industrial Thermal-Magnetic Circuit Breaker, Three-pole, High Intensity Discharge, 15A, 10 kAIC, 240V
Attributes
| Amperage Rating | 15 A |
| Circuit Breaker Type | HQP |
| Interrupt Rating | 10 kAIC |
| Mounting Method | Plug-on |
| Number Of Poles | Three-pole |
| Quantity | 32.0000 |
| Special Features | High Intensity Discharge |
| Trip Type | Non-Interchangeable |
| Type | Quicklag |
| Voltage Rating | 240 V - 240 V |
| Voltage Rating Uom | 4K |
Specifications
| SKU | CS4886107 |
|---|---|
| MPN | HQP3015HD |
| Alternate Part # | 2613D38G81 |
| UPC/EAN | 782116077502 |









