Eaton HQP1030V
SKU: CS4886026MPN: HQP1030VAlternate Part #: 5680D08G05UPC/EAN: 786679704660
Eaton Quicklag thermal magnetic circuit breaker





$126.50
UnitAvailable on backorder
Product Details
Quicklag Industrial Thermal-Magnetic Circuit Breaker, Single-pole, 50° C Calibration, 30A, 10 kAIC, 120/240V, Plug-on mounting
Attributes
| Amperage Rating | 30 A |
| Circuit Breaker Type | HQP |
| Interrupt Rating | 10 kAIC |
| Mounting Method | Plug-on |
| Number Of Poles | Single-pole |
| Quantity | 17.0000 |
| Special Features | 50° C Calibration |
| Trip Type | Non-Interchangeable |
| Type | Quicklag |
| Voltage Rating | 120/240 V |
| Voltage Rating Uom | INH |
Specifications
| SKU | CS4886026 |
|---|---|
| MPN | HQP1030V |
| Alternate Part # | 5680D08G05 |
| UPC/EAN | 786679704660 |





