Eaton HMCP150T4W
SKU: CS4882893MPN: HMCP150T4WUPC/EAN: 782116137428
Eaton molded case circuit breaker accessory motor protection

$2,547.29
UnitAvailable on backorder
Product Details
Eaton molded case circuit breaker accessory motor protection, Motor circuit protector, 150 A, Three-pole, Frame F, 450-1500 A, 600 V, 250 Vdc, Series C, Without, Without terminals
Attributes
| Amperage Rating | 150 A |
| Frame Size | Frame F |
| Magnetic Trip Range | 450-1500 A |
| Number Of Poles | Three-pole |
| Number Of Terminals | Without terminals |
| Series | Series C |
| Terminals | Without |
| Type | Motor circuit protector |
| Voltage Max | 600 V, 250 Vdc |
| Voltage Max Uom | INH |
Specifications
| SKU | CS4882893 |
|---|---|
| MPN | HMCP150T4W |
| UPC/EAN | 782116137428 |


