Eaton HMCP007C0YC06D04
SKU: CS4882571MPN: HMCP007C0YC06D04Alternate Part #: SPECIAL739UPC/EAN: 786679031483
Eaton molded case circuit breaker accessory motor circuit protector

$2,057.26
UnitAvailable on backorder
Product Details
Eaton molded case circuit breaker accessory motor circuit protector, Motor circuit protector, 7 A, Three-pole, 600 V, 250 Vdc, Frame J-K, 21-70 A, Series C, Line
Attributes
| Amperage Rating | 7 A |
| Frame Size | Frame J-K |
| Magnetic Trip Range | 21-70 A |
| Number Of Poles | Three-pole |
| Series | Series C |
| Terminals | Line |
| Type | Motor circuit protector |
| Voltage Rating | 600 V, 250 Vdc |
| Voltage Rating Uom | AMP |
Specifications
| SKU | CS4882571 |
|---|---|
| MPN | HMCP007C0YC06D04 |
| Alternate Part # | SPECIAL739 |
| UPC/EAN | 786679031483 |
