Eaton HMCP003A0CA06B02
SKU: CS4882496MPN: HMCP003A0CA06B02Alternate Part #: SPECIAL729UPC/EAN: 782114985328
Eaton molded case circuit breaker accessory motor circuit protector

$2,057.26
UnitAvailable on backorder
Product Details
Eaton molded case circuit breaker accessory motor circuit protector, Motor circuit protector, 3 A, Three-pole, 600 V, 250 Vdc, Frame J-K, 9-30 A, Series C, Non-aluminum terminals
Attributes
| Amperage Rating | 3 A |
| Frame Size | Frame J-K |
| Magnetic Trip Range | 9-30 A |
| Number Of Poles | Three-pole |
| Series | Series C |
| Terminals | Non-aluminum terminals |
| Type | Motor circuit protector |
| Voltage Rating | 600 V, 250 Vdc |
| Voltage Rating Uom | AMP |
Specifications
| SKU | CS4882496 |
|---|---|
| MPN | HMCP003A0CA06B02 |
| Alternate Part # | SPECIAL729 |
| UPC/EAN | 782114985328 |
