Eaton ECN0111A3A
SKU: CS4856383MPN: ECN0111A3AAlternate Part #: 3-4337-0002AUPC/EAN: 782114017104
Eaton Industrial pump panel





Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton NEMA Freedom Line Enclosed Control, 27A, NEMA 1 enclosure, 120 Vac, 50/60 Hz, Three-pole, Three-phase, NEMA size 1 frame
Attributes
| Coil Voltage | 120 Vac, 50/60 Hz |
| Enclosure | NEMA 1 |
| Frame Size | NEMA size 1 |
| Number Of Poles | Three-pole |
| Phase | Three-phase |
| Type | Full voltage non-reversing contactor |
Specifications
| SKU | CS4856383 |
|---|---|
| MPN | ECN0111A3A |
| Alternate Part # | 3-4337-0002A |
| UPC/EAN | 782114017104 |




