Eaton D3RF3R1
SKU: CS4853825MPN: D3RF3R1Alternate Part #: 3-4154-1004AUPC/EAN: 786685930312
Eaton General-purpose relay

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton General purpose relays, Cube relay,3PDT,Octal base,10A,12 VDC coil 300V MAX
Attributes
| Mounting | Plug-on |
| Nominal Voltage | 300 V |
| Number Of Pins | 8.0000 |
| Number Of Poles | Three-pole |
| Operating Temperature | -30° to 50°C |
| Type | General-purpose relay |
| Voltage Rating | 300 V |
| Voltage Rating Uom | FAH |
Specifications
| SKU | CS4853825 |
|---|---|
| MPN | D3RF3R1 |
| Alternate Part # | 3-4154-1004A |
| UPC/EAN | 786685930312 |

