Eaton D3RR3T1
SKU: CS4853835MPN: D3RR3T1Alternate Part #: 3-4153-1005AUPC/EAN: 786685930244
Eaton General-purpose relay







Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton Cutler-Hammer series GP ICE CUBE RELAY, 3PDT, OCTAL BASE, 10A, 24VDC COIL_RELAY BASE REQUIRED
Attributes
| Nominal Voltage | 24 Vdc |
| Number Of Pins | 8.0000 |
| Number Of Poles | Three-pole |
| Operating Temperature | -30° to 50°C |
| Type | General-purpose relay |
| Voltage Max | 300 V |
| Voltage Max Uom | FAH |
| Voltage Rating | 300 V |
| Voltage Rating Uom | FAH |
Specifications
| SKU | CS4853835 |
|---|---|
| MPN | D3RR3T1 |
| Alternate Part # | 3-4153-1005A |
| UPC/EAN | 786685930244 |
