Eaton DR2-41D0-05
SKU: CS4851961MPN: DR2-41D0-05Alternate Part #: DR241D005UPC/EAN: 786680170706
Eaton load reactor




Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton Load Reactor, 1 A, Open, R2 Load side reactor, 36mH, 5% Impedance, Line and load reactor, 480 V
Attributes
| Amperage Rating | 1A |
| Nema Rating | Open |
| Special Features | 36mH, 5% Impedance |
| Voltage Rating | 480 V |
| Voltage Rating Uom | 4K |
Specifications
| SKU | CS4851961 |
|---|---|
| MPN | DR2-41D0-05 |
| Alternate Part # | DR241D005 |
| UPC/EAN | 786680170706 |

