Eaton DR1-5336-15
SKU: CS4851833MPN: DR1-5336-15Alternate Part #: DR1533615UPC/EAN: 786680172052
Product Details
Eaton Line Reactor, 336 A, NEMA 1, R1 Line side reactor, 0.07mH, 5% Impedance, Line and load reactor, 575 V
Attributes
| Amperage Rating | 336A |
| Nema Rating | NEMA 1 |
| Special Features | 0.07mH, 5% Impedance |
| Voltage Rating | 575 V |