Eaton DR1-5289-15
SKU: CS4851825MPN: DR1-5289-15Alternate Part #: DR1528915UPC/EAN: 786680171567
Product Details
Eaton Line Reactor, 289 A, NEMA 1, R1 Line side reactor, 0.07mH, 5% Impedance, Line and load reactor, 575 V
Attributes
| Amperage Rating | 289A |
| Nema Rating | NEMA 1 |
| Special Features | 0.07mH, 5% Impedance |
| Voltage Rating | 575 V |